BALASSAGYARMAT SE – FC HATVAN
2–1 (1–0)
Balassagyarmat, 500 néző. Vezette: Újhelyi Tamás (Skover, Katona).

BSE: Erdei – Pallagi, Kócsa (Pistyúr, 32.), Péter (Telek, 62.), Lami – Szita, Vekker, Molnár T., Vastag – Nagy T., Kovács K. (Klinger, 24.). Vezetőedző: Nagy Tibor

HATVAN: Uj M. – Zagijev V., Katona R., Gál M., Karácsony D. – Bárkányi A., Fék Zs. – Fellner K. (Purzsa M., a félidőben), Mundi Z., Kitl K. (Szabó D., 70.) – Czibolya G. (Torda P., 70.). Vezetőedző: Török László

GÓLSZERZŐ: Nagy T. (37.), Telek (85.), ill. Purzsa M. (92.)

Jók hatvani oldalról: Katona R., Bárkányi A.

Sajnos a 37. percben a gyarmatiak szerezték meg a vezetést, Nagy Tamás jobboldalról elvégzett 26-27 méteres szabadrúgása a vetődő Uj Milán felett a bal felső sarokban kötött ki (1–0). A szünet után igyekeztünk talpra állni és egyenlíteni, de Mundi Zoltán és Czibolya Gábor lövéseit is bravúrral hárította a hazai kapus. A 85. percben aztán egy hatalmas hibánk után megduplázta előnyét a balassagyarmati csapat, Gál Márk passzolta vissza a labdát az NB III-ban most debütáló kapusnak, Uj Milánnak, aki azonban sajnos „eltörte” a játékszert, amelyre így Telek Martin lecsapott és becsúszva az üres kapuba lőtt (2–0). A ráadásban összejött a szépítés, Gál baloldali beadásával Purzsa Máté fordult be és gyönyörűen lőtt a jobb alsó sarokba (2–1).

Sajnos azonban ez már csak szépségtapasz volt, újabb vereséget szenvedtünk, sorozatban az ötödiket – most egy olyan csapattól, amely edzője, Nagy Tibor értékelése szerint ilyen gyengén még nem játszott…

aNAGY TIBOR: „Az én időszakom alatt ilyen gyengén még nem játszottunk, három-négy játékos mintha nem is akart volna futni. A 32. percig már két cserét kellett végrehajtanom, fiatalokat kellett beállítanom. A három ponton kívül másnak nem örülhetünk.”

TÖRÖK LÁSZLÓ: „Csapatszinten és egyénileg is nagyon gyenge és elfogadhatatlan teljesítményeket láttam.”