FC Hatvan „XXX” – U11-U13-as leány tornával hangolódtunk

Az FC Hatvan ebben az évben lesz harminc éves. Eme jubileumi esztendő különösen fontos egyesületünk életében, ezért szeretnénk még felejthetetlenebbé tenni azt tagjaink és szimpatizánsaink számára.

U17-es hölgyeink januárban már meg lettek mozgatva egy kiválóan sikerült nemzetközi teremtornával, tekinthetjük azt a rendezvényt egyfajta előfutárnak, mely a harmincas évfordulót illeti.

2022. május 23-a nem egy szokványos hétfői napként vonul be klubunk történelemkönyvébe, ugyanis a 2019. május 31-én befejezett és mostanra újjáélesztett programunkat folytattuk tovább. Az akkor még Alközponti Válogatottak Tornája néven futó projektünk akkor is hatalmas sikernek számított és hála Istennek a lelkesedés és felkészültség ezúttal sem volt deficites a csapatok vonatkozásában.

Természetesen akadtak lemondások és minimális problematikák az előkészületeket illetően, hiszen ilyen korosztályú leányok nem nőnek minden bokorban ám az ilyen jellegű megmérettetések többek között azt szolgálják, hogy igenis áldozzanak az egyesületek nagyobb figyelmet a női labdarúgásra. Mindkét korcsoportban 4-4 csapat gyűlt össze és játszott egymással kiélezett körmérkőzéseket. Az utolsó etap a lehető legnagyobb izgalmakat hozta, hiszen itt is, ott is az aranyérem és a bronzérem volt a tét.

Az eredményhirdetéskor kiderült, hogy a lányokban bőven maradt energia, úgyhogy a legközelebbi megmérettetésen ilyen formán változtatni kell, hogy még ettől is jobban próbálják meg elérni teljesítőképességük maximumát. Összességében kijelenthetjük, hogy minden résztvevő elégedettségét szolgálta az esemény és így egy
általunk megkezdett hagyományt tudtunk öregbíteni, valamint méltóképpen fókuszálunk az FC Hatvan „XXX”-re.

Hajrá Női Foci, Hajrá FC Hatvan!

Eseménynapló:
U11-es korosztály
1. Újpesti Labdarúgó Akadémia (UTE)
2. Eger SE
3. FC Hatvan
4. Szolnoki MÁV Utánpótlás FC
– Legjobb kapus: Liktor Nina (Eger SE)
– Legjobb játékos: Tanárki-Fülöp Panna (Eger SE)
– Gólkirálynő: Cserkuti Ajna (UTE)

U13-as korosztály
1. Szolnoki MÁV Utánpótlás FC
2. FC Hatvan
3. Visegrádi SE
4. FC Hatvan – Körzetválogatott

– Legjobb kapus: Király Bianka (FC Hatvan)
– Legjobb játékos: Csékei Tamara (Visegrádi SE)
– Gólkirálynő: Bujdosó Sarolta (Szolnoki MÁV UP FC)