Klubunk elnöke a kupamérkőzés utáni örömökről, a nehézségekről és a csapat teljesítményéről

Az Újpest elleni Magyar Kupa-mérkőzés után klubunk elnöke, Ofella Zoltán beszélt honlapunknak örömökről, nehézségekről és a csapat teljesítményéről.

„A sorsolás pillanatában nagyon boldogok voltunk, hogy az ország egyik legnépszerűbb csapatát fogadhatjuk hazai pályán hivatalos tétmérkőzésen – vágott bele az elnök. – De a jelenlegi helyzet – amikor a sportlétesítményünk folyamatos átépítés alatt van – hatalmas feladat elé állította a vezetőséget és munkatársainkat, hogy biztonságosan meg tudjuk rendezni a várhatóan nagy közönséget vonzó találkozót. Munkatársaim remek munkát végeztek az előkészítésben. Próbáltuk a jelenlegi főpályánkat olyan állapotba hozni, hogy legalább 1100 nézőt kulturált körülmények között tudjunk fogadni. Úgy gondolom, munkatársaim bebizonyították, hogy képesek ezt a cseppet sem könnyű feladatot megoldani, és a lehető legjobb feltételeket biztosítani. Így egy kellemes délutánt szerezhettünk több mint ezer embernek. Ez a nap valóban a futball ünnepe volt – csodálatos időjárás, egy NB I-es csapat és a lelkes hazai szurkoló közönség szórakozhatott a mai délutánon. Az eredmény tisztes helytállásról tanúskodik, azt hiszem, mindenki tisztában van azzal, hogy minimum ennyi góllal jobb az Újpest, de én azért szerettem volna, ha fiatal játékosaink teljesen kihozzák magukból a maximumot és nagyobb erőkifejtésre késztetik az Újpest csapatát. Köszönöm a munkatársaimnak, a hatvani rendőrkapitányságnak, a hatvani és a lőrinci polgárőröknek, a biztonsági szakembereknek kötelességtudó munkájukat, és örülök annak, hogy az esemény jó hangulatban zajlott le. Bízom abban, hogy a jelenlegi körülmények ideiglenesen elfogadhatóak a hazai közönség számára, és úgy, ahogyan az Eger és a Gyöngyös ellen, telve lesz a lelátó lelkes hazai szurkolókkal a továbbiakban is. Örülnék annak, ha az 500 néző állandósulna a hazai bajnoki meccseken.”