Sima vereség és súlyos sérülés a megyei rangadón

FC HATVAN–GYÖNGYÖSI AK
1–3 (0–3)

Hatvan, Népkerti Sporttelep, 500 néző. Vezette: Sándor Csaba (Soós, Piskóczi).

HATVAN: Tajti B. – Labát K. (Fellner K., 76.), Bárkányi A., Gál M., Karácsony D. – Mundi Z., Dolhai G. – Czibolya G., Ács Á. (Szabó D., 67.), Kitl K. – Purzsa M. (Torda P., 60.). Vezetőedző: Török László

GYÖNGYÖS: Ladányi – Wild, Fehér, Csornij (Czéh, a szünetben), Rédei, Petrezselyem – Bartha R. (Nádudvari, 81.), Ondrejó, Tarnai, Forgács P. – Laurinyecz (Csoszánszki, 64.) Vezetőedző: Varga Attila

GÓLSZERZŐ: Torda P. (93.), ill. Csornij (5.), Laurinyecz (29.), Rédei (45+1.)

JÓK: Kitl, Mundi, ill. az egész vendégcsapat.

Nagyon rosszul kezdődött számunkra a megyei rangadó, már az 5. percben gólt kaptunk. Egy szögletvariáció után Bartha tekert középre, Csornij Áron pedig az elalvó védők között a hosszú alsóba fejelt (0–1). Hét perccel később Wild távoli bombája csattant a felső lécen. Csapatunknak körülbelül húsz perc kellett arra, hogy „megérkezzen a meccsbe”, a 21. percben a gyöngyösi védők által addig sokszor durván „faragott” Kitl Krisztián távoli lövése ment fölé. A 29. percben Wild jobboldali beadásába Bartha kotort bele középen, amely így jó lett Laurinyecz Ákosnak, a gyöngyösi támadó pedig közelről a kapuba bólintott (0–2). Kétgólos hátrányunk tudatában végre felpörögtünk, előbb Ács Ádám emelt szép összjáték után fölé, majd Kitl kényszerítőzött Mundi Zoltánnal, a visszakapott labdát azonban a bal kapufára csavarta! Sajnos 1–2 helyett 0–3-al mentünk a szünetre, mivel az első félidő ráadásában Tarnai jobboldali szabadrúgását Rédei fejelte az elmozgó Tajti Bence mellett a jobb alsóba (0–3).

Bár tudtuk, hogy a sok hiányzónk miatt nem lesz könnyű a rangadó, azt azért nem gondoltuk volna, hogy háromgólos hátránnyal megyünk a szünetre…

A térfélcsere után azonnal nagy erőket mozgósítottunk a szépítés érdekében, a gyöngyösiek jó negyedóráig alig tudtak kijönni a térfelükről. Ekkor már a célzással sem volt gond, de Mundi, Czibolya Gábor és Kitl lövését a gyöngyösi kapus, Ladányi Patrik hárította hatalmas bravúrral, míg a negyedik alkalommal Mundi lövés helyett a passzt választotta, ezzel odalett a nagy helyzet. A 65. percben aztán tovább szaporodtak gondjaink, egy ártalmatlan szituációban a sérülése után első meccsét játszó Ács Ádám lövésre tett vissza egy labdát, de a mellette elfutó, blokkolni igyekvő Czéh Márton mellett hangos kiáltással a földre rogyott. Rögtön látszott, hogy nagy a baj, saját nevelésű középpályásunkat mentővel kellett elvinni.

A hátralévő időben továbbra is próbálkoztunk a szépítéssel, eközben a gyöngyösiek kontrái is veszélyt hordoztak magukban, Csoszánszki Dávid kétszer is gólt szerezhetett volna. A ráadásban aztán legalább összejött nekünk a szépítés, egy szöglet utáni kavarodás során előbb Bárkányi Arnold, majd Czibolya fejelt a kapufára, végül az újból lecsorgó labdát a csereként beállt Torda Patrik emelte egy méterről a hálóba (1–3).

Sorozatban a negyedik vereségünket szenvedtük el, és egymás után harmadszor kaptunk ki 3–1-re. Folytatás e hét szombatján a Magyar Kupa 6. fordulójában az NB I-es Újpest FC ellen…

TÖRÖK LÁSZLÓ: „Amit a meccs előtt is elmondtam, beigazolódott, vagyis, hogy óriási tévedés a Gyöngyös eddigi helyezése a tabellán. A vendégek bizonyították, hogy sokkal jobb csapatot alkotnak attól, amit a táblázat mutat, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A saját csapatomról semmit nem szeretnék mondani, csak annyit, hogy Ács Ádámot sajnos ismét elveszítettük, mivel úgy tűnik, hogy súlyos térdsérülést szenvedett.”

VARGA ATTILA: „Gratulálok a játékosoknak, rendkívül értékes három pontot szereztünk. Egyaránt nagyon kompakt volt a csapat védekezésben és támadásban. Egyéni teljesítményekben és a pontrúgásokban is az ellenfél fölé nőttünk. Nagy energiákat mozgósítottunk annak érdekében, hogy győztesen hagyhassuk el a pályát.”