Sikeresen helyt álltunk a Paks ellen

FC HATVAN – PAKSI FC 1–3
(1–1)

HATVAN: Bajkán – Fék (Simon M., a szünetben), Katona R., Labát, Gál M. – Virág, Karácsony – Lukács Zs. (Szabó R., 64.), Kitl K., Bartók I. – Czibolya (Sárközi Sz., 78.). Vezetőedző: Gulyás Gábor
PAKS: Rácz G. – Vas (Debreceni, 73.), Szélpál N. (Kővári, a szünetben), Lorentz, Szabó J. – Windecker, Balogh B. – Haraszti, Bognár I., Szakály D. – Szendrei (Görög, 81.). Vezetőedző: Osztermájer Gábor
Gólszerző
: Szakály D. (11-esből, 0–1) a 10., Karácsony (1–1) a 27., Haraszti (1–2) a 72., Haraszti (1–3) a 79. percben

Gulyás Gábor: “Jót tett nekünk a korán kapott gól, mivel a meccs legelején széteső volt a játékunk, de érdekes módon nulla egy után megnyugodtunk, és fel mertük vállalni a saját játékunkat. A második paksi találatig szervezetten futballoztunk, ígéretes lehetőségeink is voltak, de a végjátékba hiba csúszott. Úgy érzem, a második vendéggól megtörte a srácokat, ezután kicsit talán fel is adták. Összességében remekül helytálltunk, az eredmény miatt van hiányérzetem. A továbbiakra nézve pedig csak tanulhatunk abból, hogy ma egy NB I-es ellenfél ellen testközelből láthattuk, hogy magasabb szinten mennyivel képzettebbek a futballisták.”

Osztermájer Gábor:
  “Tipikus kupameccset játszottunk, amelyet megérdemelten nyertünk meg. A Hatvan szervezetten és lelkesen futballozott, mi pedig a kapu előtt sokat tévesztettünk. Fontos győzelem volt ez, már csak azért is, mert az ismert körülmények miatt lelkileg nem voltunk a topon. Most a fiatalokon a sor, őket próbáljuk olyan szintre hozni, hogy megállják a helyüket az élvonalban is, de még sok munka van velük.”