Ofella Zoltán lett az Észak-Magyarországi régió vezetője az UEFA U14-es leány régiós programjában

Nagy megtiszteltetés érte a közelmúltban klubunk elnökét, Ofella Zoltánt, aki – Szabó Ilonával közösen – az Észak-Magyarországi régió vezetője lett az UEFA U14-es leány régiós programban. Az Észak-Magyarországi régió Heves, Borsod, Hajdú-Bihar, Szabolcs, Nógrád megye teljes egészét, illetve Jász-Nagykun Szolnok megye északi részét és Pest megye keleti szélét öleli fel. A részletekről Ofella Zoltán nyilatkozott honlapunknak.

„Az UEFA és az MLSZ közös U14-es leány programjában ezekből az említett megyékből kell kialakítanunk egy régiós válogatottat – fejtegette klubunk elnöke. – 420 gyermekből kell kiválasztanunk a legjobbakat, az első lépcsőben 150 jelöltet mérünk el. E hét keddjén Debrecenben már meg is történt az első felmérő, ahol Hajdú-Bihar és Szabolcs megyék legjobbjait néztük és Kazincbarcikán Borsod legjobbjait térképeztük fel, majd csütörtökön Gyöngyösön a többi megye játékosait fogjuk szemlézni. Az FC Hatvan, mint kiemelt képzési központ, segíti a régiós válogatott kialakítását. A sikeres kiválasztások után pedig Telkiben regionális tornán megmérkőzünk majd az ország többi régiójának válogatottjával. A felkérést a válogatott kialakítására egyébként decemberben kaptam meg és a megbízatás szeptember végéig szól – decemberben már egy ötnapos női edzőképzési programon is részt vettünk, amelyen a régiók edzői az MLSZ székházában előadásokat hallhattak a jövő kihívásairól és kialakították saját területük kiválasztási folyamatának tervét.”