PÉTERVÁSÁRA–FC HATVAN 2–3 (1–1)

Pétervására, 80 néző. Vezette: Rozsnaki Gábor (Varga L., Forgó Zs.).

PÉTERVÁSÁRA: Puporka – Utasi, Stark J., Tóth K., Lezsák (Nagy M., 63.) – Horváth K., Váradi, Nagy Á. (Balázs L., 84.), Darmos – Jakab M., Varga M. Edző: Sipos Lajos

HATVAN: Aszódi – Purzsa, Tóth M., Nagy Á. (Torda, 60.), Karácsony – Kész (Zsámboki, 86.), Abért (Sárközi J., 34.). Ács Á., Szabó R. (Uj, 60.) – Simon M., Czibolya (Sipos, 89.). Vezetőedző: Nagy Tamás

GÓLSZERZŐ: Váradi (22.), Tóth K. (63.), ill. Czibolya (45.), Sárközi J. (55.), Simon M. (81.)

JÓK: Horváth K., Varga M., Váradi, Nagy Á., Tóth K., ill. az egész csapat.

Elképesztő minőségű pályán nehéz győzelmet arattunk, ezért igazán értékes a péterkei három pont. A tragikus állapotú fű mellett sajnos egy szögletből kapott potyagól is nehezítette a helyzetünket, de mindenből fel tudtunk állni. Először az első játékrész végén Czibolya Gábor révén egyenlítettünk, majd Sárközi János révén az 55. percben a vezetést is megszereztük, végül – 2–2 után – a 81. percben jött Simon Mátyás, aki egy jobboldali beadás után kapásból a hálóba lőtt, ezzel meglett az értékes siker!

NAGY TAMÁS: – Olyannyira méltatlan körülmények között kellett ma játszanunk, ami teljes mértékben kizárja a labdarúgáshoz, bármilyen sporthoz való köthetőséget. Nem tudom, de tudni szeretném, hogy milyen opciók, vagy milyen keretek alapján kaphat bajnoki mérkőzés lejátszására hitelesítést egy ilyen pálya. A választ az illetékestől köszönettel és nagy tisztelettel elfogadnám. Mi igyekszünk a napi munkánkban a futballunkat fejleszteni, építeni, aztán azzal kell szembesülnöm, hogy ezt egy tollvonással áthúzzák. A bajnoki mérkőzésen – ami nekünk nagyon fontos – néha el kell gondolkodnom, van-e értelme az edzői szakmának, ha ilyen feltételek között kell játszatni a csapatot. Nemcsak bennünket, az ellenfelünket is sújtják ezek a körülmények. Azonban üzenem, hogy az én csapatomnak nem tudnak olyan feltételeket teremteni, amin ne tudnának győzelmet érően teljesíteni.