Három hatvani szerepelt a Heves megyei válogatottban

A Magaslati Villámtornát megnyerte, a Magyar Amatőr Válogatottak Országos Tornáján viszont kudarcot vallott a három hatvanival felálló Heves megyei válogatott.

Múlt héten szerdán kilenc rúgott góllal Mátraházán tornát nyert a Heves megyei válogatott, amelyben csapatunk részéről Aszódi Miklós, Purzsa Máté és Karácsony Dávid is szerepelt.

A szerda délutáni 2×30 perces mérkőzések során a megyénkbeliek az első meccsen nagyon nem kímélték a nógrádiakat, majd pedig a balassagyarmatiakkal szemben egygólos hátrányból felállva fordítottak, így győztesen hagyták el a mátraházai létesítményt.

A Magaslati villámtorna eredményei:

HEVES–NÓGRÁD 7–0 (3–0)
Gól: Gresó 4 (egyet 11-esből), Csoszánszki 2 (egyet 11-esből), Érsek M. 1

NÓGRÁD–BALASSAGYARMAT 2–1 (0–1)
Gól: Fábri, Mátyás, ill. Bódis (11-esből)

BALASSAGYARMAT–HEVES 1–2 (1–0)
Gól: Patyi, ill. Csoszánszki, Gallik

A VÉGEREDMÉNY: 1. Heves, 2. Balassagyarmat, 3. Nógrád.

Szombaton és vasárnap aztán következett a Magyar Amatőr Válogatottak Országos Tornája, ahol a két nap során Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye legjobbjai ellen játszott 2×30 perces mérkőzéseket válogatottunk. Az Aszódi Miklóssal, Purzsa Mátéval és Karácsony Dáviddal itt is felálló Heves megye csapata végül három mérkőzésen szerzett egy ponttal az ötödik helyen végzett a csoportban, így nem jutott be a december 9–10-i döntőbe. A Borsod-Abaúj-Zemplén elleni találkozó a pálya használhatatlansága miatt elmaradt, ezért játszottak csupán három meccset az edzőként Nagy Endre és Molnár Róbert irányította szűkebb hazánkbeliek. Negatívum még, hogy Aszódi Miklós a Szabolcs megyeiek ellen sajnos megsérült, így több mérkőzésen nem is védhetett.

A Magyar Amatőr Válogatottak Országos Tornája eredményei:

HEVES MEGYE – SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE 0–0
Balmazújváros. V.: Tóth Róbert (Mígh, Bán)
HEVES: Aszódi (Kertész V., 29.) – Purzsa (Drengubák, 35.), Zsély, Kálmán R., Debreczeni – Kollár B., Gresó, Szőllősi, Karácsony (Gallik, 35.) – Csóka R (Fügedi, 48.), Csoszánszki (Érsek M., 35.)

HEVES MEGYE – NÓGRÁD MEGYE 0–3 (0–2)
Balmazújváros. V.: Bán Bence (Tóth R., Polyák)
HEVES: Kertész V. – Purzsa, Kálmán R., Zsély (Szőllősi, 48.), Debreczeni – Kollár B., Gallik (Csoszánszki, 31.), Drengubák, Tóth K. (Gresó, 31.) – Érsek M. (Csóka R., 31.), Benke (Karácsony, 31.)
Gól: Kálmán R. (2. – öngól), Lami (21.), Varga Gy. (57.)
Kiállítva: Gresó (56.), ill. Tóth M. (54.)

HAJDÚ-BIHAR–HEVES 3–1 (2–0)
Hajdúszoboszló. V.: Muhari Gergő (Zahorán, Sándor).
HEVES: Kertész V. – Purzsa, Drengubák, Szőllősi, Karácsony – Kollár B., Csoszánszki (Tóth K., 18.), Gallik (Benke, 31.), Zsély – Csóka R., Érsek M.
Gól: Vasas (3.), Kovács M. (11., 36.), ill. Érsek M. (53.)

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE:

1. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 9 pont
2. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 7
3. Hajdú-Bihar megye 6
4. Nógrád megye 3
5. Heves megye 1

A tornagyőztes borsodiak a hétvégén Pécsett rendezendő döntőben léphetnek majd pályára.