Boldog, 320 néző. Vezette: Szalai Zoltán (Dombai Sz., Szemerczki E.).
BOLDOG: Gedei K. – Illés B., Tóth P., Less T., Horváth K. – Jáger (Pecze, 65.), Székesi,
Tóth T., Hollauer – Surányi, Less K. Megbízott edző: Csendom Kristóf
HATVAN: Aszódi – Purzsa, Tóth M., Juhász B., Karácsony – Kész (Uj, 58.), Ács Á.
(Hegedűs N., 85.), Bárkányi, Szabó R. (Nagy Á., 90.) – Simon M. (Sárközi J., 88.), Czibolya
(Torda, 77.). Vezetőedző: Nagy Tamás
GÓLSZERZŐ: Surányi (91. – 11-esből), ill. Simon M. (28.), Ács Á. (76.), Uj (77.)
JÓK: Tóth T., Tóth P., Székesi, Horváth K., ill. Juhász B., Purzsa, Simon M., Uj, Karácsony,
Aszódi.
Szépszámú közönség előtt kezdődött a forduló egyik rangadója, csapatunk boldogi
vendégjátéka. A 6. percben adódott az első lehetőség a meccsen, Szabó Roland szerzett
labdát, majd Simonhoz passzolt, aki kapásból fölé lőtt. Három perccel később Simon átadása
után Czibolya talált a hálóba – sajnos lesről. Továbbra is támadásban maradtunk, a 13.
percben Kész Tibor 17 méteres szabadrúgását „kiszedte” a jobb sarokból Gedei. A 25.
percben a túloldalon is veszély alakult ki, de Illés 20 méteres szabadrúgása kapu fölé szállt. A
28. percben megszereztük a vezetést, Czibolya lövése lepattant Simon Mátyás elé, aki 8
méterről a hálóba bombázott (0–1)! A félidő végén Surányi egyenlíthetett volna, de emelését
Aszódi hárította, végül Szabó Roland 19 méteres lövését fogta Gedei.
A szünet után először nehéz pillanatokat éltünk át, a boldogiak mindent megtettek az
egyenlítés érdekében, előbb Jáger ívelt fejese pattant a kapufára, majd Less Krisztián
pörgetését hárította bravúrral Aszódi! A 76. percben azonban jött a második, megnyugtató
gólunk, Ács Ádám tolta befelé a labdát, elvitte három védő mellett is, majd a kifutó Gedei
mellett a jobb sarokba lőtt (0–2)! Újabb egy perc elteltével Simon lőtt a kapufára 13 méterről,
a kipattanó a csereként beállt Uj Patrik elé került, aki okosan a bal sarokba csavart (0–3)! A
hosszabbításban összejött a szépítés a vendéglátónak, Less Krisztián ugrott ki, eltolta a labdát
a kifutó Aszódi mellett, aki – Szalai Zoltán játékvezető meglátása szerint – buktatta, a
büntetőt pedig Surányi Gábor értékesítette.
Csapatunk így a rangadón aratott remek győzelemmel köszöntötte a születésnapját pénteken
ünneplő vezetőedzőt, Nagy Tamást, a szombati teljesítményért mindenki minden dicséretet
megérdemel! További öröm, hogy a Felsőtárkány–Eger derbyn 2–2-es döntetlen született, így
csapatunk hátránya két pontra csökkent az első helytől!
CSENDOM KRISTÓF: – Kiegyensúlyozott mérkőzésen hibáinknak és kihagyott
ziccereinknek köszönhetően saját magunkat vertük meg. Gratulálok a Hatvannak!
NAGY TAMÁS: – Boldogon presztízsmeccset nyerni nagy dolog. Mindkét csapat sokat tett a
győzelemért, mi jól használtuk ki a lehetőségeinket és jobban bírtuk a végjátékot. Kiemelném
még, hogy Szalai Zoltán magas színvonalon működött közre ezen a rangadón, ez ma ritkaság.